Tatjana Belokurskaja

Knygrišė ir dokumentų restauratorė.

VKG steigėja ir tikroji narė.

Jonas Daunoravičius

Knygrišys ir dokumentų restauratorius.

VKG steigėjas ir garbės narys.

† 2023 m.

Matas Dūda

Grafikas, knygų dailininkas ir knygrišys.

Tikrasis VKG narys nuo 2018 m.

Rimantas Dūda

Dailininkas ir knygrišys.

VKG steigėjas ir garbės narys.

† 2017 m.

Egidijus Gotalskis

Dokumentinio paveldo skaitmeninimo specialistas.

Tikrasis narys ir VKG pirmininkas.

Ramunė Kleinovaitė Gubanova

Knygrišė ir restauratorė.

Tikroji VKG narė nuo 2018 m.

Virginija Ligeikienė

Dailininkė, knygrišė ir restauratorė.

Tikroji VKG narė.

Elona Marija Ložytė

Knygų dailininkė, knygrišė ir restauratorė.

VKG steigėja ir tikroji narė.

Ferdinandas Saladžius

Knygrišys ir restauratorius.

VKG steigėjas ir tikrasis narys.

Rūta taukinaitytė Narbutienė

Menotyrininkė ir knygrišė.

Tikroji VKG narė.

Ramutė Toliušytė

Dailininkė ir knygrišė.

Tikroji VKG narė.

Raimunda Vasiliauskienė

Knygrišė ir restauratorė.

VKG steigėja ir tikroji narė.

Vilniaus knygrišių gildijos steigimo metu buvo 13 narių, dabar jų yra 21. Dauguma jų yra restauratoriai, dirbantys didžiosiose Vilniaus bibliotekose, kiti yra dailininkai – odininkai, baigę studijas Estijoje, kur veikia gerai žinoma odos meno bei knygrišystės mokykla. Taip pat gildijos sudėtyje yra grafikas, knygų dailininkė, menotyrininkė, popieriaus marmuruotoja. Gildijos pirmininkas šiuo metu yra Rimas Supranavičius.

 

Stojant į gildiją irgi tenka įrodyti savo meistriškumą, pateikti apžiūrai geriausius darbus, papasakoti apie savo pasiekimus ir veiklą. Taip pat būtinos dviejų gildijos narių rekomendacijos. Kadangi nėra knygrišių mokyklos, gildijos meistrų įgytos žinios ir patirtis labai skirtinga. Vieniems tai hobis, kitiems duona kasdieninė, tretiems – kūrybinė veikla. Vieni žinias įgijo restauravimo darbe, kiti meno mokyklose, tačiau visiems daug teko ir tenka mokytis savarankiškai – nagrinėjant senus įrišimus, stebint labiau patyrusių kolegų darbą, skaitant profesinę literatūrą, naršant interneto platybėse, vykstant į stažuotes ir kursus užsienyje, eksperimentuojant ir mokantis iš savo klaidų.

 

Lietuvoje, deja, knygrišius vienijančios mokyklos neturime. Prieškariu pirmoje amatų mokykloje Kaune buvo dėstoma knygrišystė, tačiau vos kelerius metus. Vėliau sovietinei valdžiai reorganizuojant valstybines amatų mokyklas ši specialybė buvo panaikinta. Dabar Lietuvoje šiek tiek knygrišystės amato žinių įgyja kai kurių meno studijų programų studentai, tačiau nėra nė vienos aukštojo mokslo įstaigos, kur knygrišystė būtų dėstoma kaip pagrindinis specialybės dalykas.