Jubiliejinė paroda „Ryšių ryšiai. Vilniaus knygrišių gildijai 20“

Visus knygų mylėtojus ir norinčius plačiau susipažinti su istorinėmis ir šiuolaikinėmis rankų darbo knygomis kviečiame į gildijos įkūrimo jubiliejų žyminčią parodą „Ryšių ryšiai. Vilniaus knygrišių gildijai 20“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Paroda siekiama paminėti jau du dešimtmečius gyvuojančios Vilniaus kngyrišių gildijos veiklą. 2003 m. trylika gildijos steigėjų ėmėsi unikalios iniciatyvos idėjiškai pratęsti senojo Vilniuje nuo XVI a. pabaigos iki XIX a. pabaigos veikusio knygrišių cecho veiklą ir taip palaikyti reto knygrišystės amato tradicijas Lietuvoje. Nuo tada gildijos nariai, tyrinėdami istorinius Lietuvos ir užsienio bibliotekose saugomus knygų įrišus, aktyviai dalyvaudami parodose užsienyje ir Lietuvoje, rengdami įvairias kngyrišystės, popieriaus marmuravimo dirbtuves ir skaitydami paskaitas, kuria nedidelę unikalių ir kolekcinių rankų darbo knygų oazę.

Parodoje pristatomi per beveik 18 metų sukurti gildijos narių darbai, žymintys nueitą kelią nuo amato meistrystės iki knygos įrišų meno ir eksperimentų: senųjų įrišų rekonstrukcijos, užsienio parodose ir konkursuose dalyvavę darbai, meniniai ir eksperimentiniai knygų įrišai bei marmuruoto popieriaus pavyzdžiai.

Rengėjai: Vilniaus knygrišių gildija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Parodos atidarymas – 2024 m. sausio 23 dieną, antradienį, 17.30 val., Lietuvos nacionalinės Martyo Mažvydo bibliotekos parodų salėje III a.

Parodą galima apžiūrėti:

I–V 8.00–21.00 val.

VI–VII 10.00–18.00 val.

Įėjimas laisvas.

Paroda veiks iki 2024 m. vasario 18 d.

Daugiau informacijos rasite Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svetainėje ir socialiniame tinkle Facebook.

Parodos atidarymo akimirkas užfiksavo Vygaudas Juozaitis.%d bloggers like this: